0 286 324 30 55

Delta-H 10/15 EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 
 
                

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar, çöplük alanları, pazar yerleri, mezbahalar, tatil yerleri gibi açık alanlarda ve hastaneler, okullar, pastaneler, fırınlar, yemekhaneler, yatakhaneler, oteller vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az iki günde bir ilaçlama yapılmalıdır. EN ETKİN İLAÇLAMA için, hem LARVA hem ERGİN mücadelesi düzenli yapılmalıdır.

DELTA-H 10/15 EC, Sivrisinek ve karasinek ergin mücadelesinde ULV yöntemiyle kullanılabilen konsantre bir insektisittir. DELTA-H 10/15 EC, su ile seyreltilebilir. 

DELTA-H 10/15 EC, memeliler için yüksek emniyet faktörüne sahiptir. Kanserojen etkisi yoktur. Biodegrable özelliğine sahiptir.Organik fosforlu ilaçlara dirençli haşerelere karşı da etkilidir.

DELTA-H 10/15 EC, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'un tavsiye ettiği kuvvetli öldürücü Cypermethrin, hızlı düşürücü (knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maximuma çıkaran ve direnç oluşumunu engelleyen Piperonly Butoxide içerir. Bu nedenle DELTA-H 10/15 EC, kullanılan haşerelerde direnç gelişimi gözlenmez

DELTA-H 10/15 EC, Bal arılarına ve ipek böceğine zararsızdır.


ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR


 

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.