0 286 324 30 55

Kulcyperin 100/3 EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

KULCYPERIN 100/3 EC, memeliler için yüksek emniyet faktörüne sahiptir. Kanserojen etkisi yoktur. Biodegrable özelliğine sahiptir.Organik fosforlu ilaçlara dirençli haşerelere karşı da etkilidir. 

KULCYPERIN 100/3 EC, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'un tavsiye ettiği kuvvetli öldürücü Cypermethrin, hızlı düşürücü (knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maximuma çıkaran ve direnç oluşumunu engelleyen Piperonly Butoxide içerir. Bu nedenle KULOTRİN 42 EC, kullanılan haşerelerde direnç gelişimi gözlenmez
 
KULCYPERIN 100/3 EC, Geniş alanların ilaçlanmasından en ekonomik ve etkili bir insektisittir.


ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar, çöplük alanları, pazar yerleri, mezbahalar, tatil yerleri gibi açık alanlarda ve hastaneler, okullar, pastaneler, fırınlar, yemekhaneler, yatakhaneler, oteller vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV  veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin ve karasineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatte başlayıp güneş doğmadan önce bitirilmelidir. 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az iki günde bir ilaçlama yapılmalıdır.

EN ETKİN İLAÇLAMA için, hem LARVA hem ERGİN mücadelesi düzenli yapılmalıdır.

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu  yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde  doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.