0 286 324 30 55

Kulfak 50 EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER 

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yabanarısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamam böceği , karınca , tahta kurusu , kene, pire, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir.

     

              500ml.                               1000ml.

 Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar , çöplük alanları , Pazar yerleri, mezbahalar, tatil yöreleri gibi açık alanlarda ve hastaneler , yatakhaneler, oteller, vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 , öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatlerde başlayıp güneş doğumundan önce bitirilmelidir.

 Havaların ısınmasıyla birlikte en az 3 günde bir ilaçlama yapılmalıdır. 

EN ETKİN İLAÇLAMA için hem LARVA hem de ERGİN mücadelesinin birlikte ve düzenli yapılmasıdır.
 

 KULFAK 50 EC, Halk sağlığı alanında ULV yöntemi ve rezidüel amaçlı kullanılacak konsant bir insektisittir. Su ile seyreltilir.

 
KULFAK 50 EC, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'un tavsiye ettiği Cyfluthrin aktif maddesi içermektedir.
 
KULFAK 50 EC, memelilere karşı oldukça düşük toksisitesi sahip, biodegrable özellikte ve kanserojen etkisi olmayan bir insektisittir.
 
KULFAK 50 EC, Güçlü öldürücü d-Phenothrin, en hızlı düşürücü (knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maximuma çıkaran ve böceklerin direnç gelişimini engelleyen Piperonly Butoxide içerir. Bu nedenle KULFAK 50 EC, kullanılan haşerelerde direnç gözlenmez
 
KULFAK 50 EC, Geniş alanların ilaçlanmasında en güzenli,ekonomik ve etkili bir insektisittir.
 
ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

  İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı, cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalıdır.

 
Boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır.
 
Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır.
 
Zehirlenmede DOKTORA müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.