0 286 324 30 55

Kulfak Forte EW

Kulfak Forte EW sadece su ile seyreltilirek ULV (soğuk sisleme) yöntemi ile uygulanır.

SUDA YAĞLI EMÜLSİYON'UN (EW) AVANTAJI

Bu formülasyonlar etken maddenin küçük yağ damlacukları içinde sudaki emülsiyonundan oluşurlar. EC formülasyonlar ile karşılaştırıldığında daha az solvent içerirler ve uzun stabiliteye sahiptirler. EW formulasyonlar su ile seyreltilir ve püskürtüldüğünde damlacığın çevresinde dayanıklı bir tabaka oluşturular. Bu tabaka sayesinde damlacık büyüklüğü daha uzun  süre buharlaşmadan kaldığı için insektisitin etkisi daha uzun sürer.

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER 

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin ve karasineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatte başlayıp güneş doğmadan önce bitirilmelidir. 

 

Kulfak Forte EW ani etkili ve hızlı düşürücü (knock-down) güçlü öldürücü özelliktedir.

Geniş spektrumlu etkisi ile çok sayıda heşere türüne karşı etkilidir.
 
Formülasyon yapısında bulunan buharlaşmayı geciktiren maddeler ve püskürten sprey damlacıklarının etrafını çepeçevre sarar uzun süre havada asılı kalmasını sağlar.
 
Buharlaşmadan uzun süre havada asılı kalan içi etkili madde ile yüklü damlacıkların haşere ile temas oranı ve dolayısı ile etkisi artar.
 
Seyreltici olarak su kullandığından yağ ve mazot bazlı seyrelticilere göre daha ekonomiktir.
 
Solventi su olduğundan kokusuzdur. Uygulamalarda leke bırakmaz.
 
Biyodegrable'dır. Çevrede birikim yapmaz.
 
Taşıma depolama ve kullanma sırasında yanma, parçalanma ve patlama tehlikesi yoktur.
 
Uygulama yapılan yüzeylere ve cihazlara zarar vermez.
 
Kullanıma hazırlanması ve uygulanması son derece kolaydır.
 
Hem açık hem kapalı alanda kullanılabilir, etkisi kalıcıdır. 
 
Ruhsatlıdır. Sağlık Bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tavsiyesi bulunmaktadır.

ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar, çöplük alanları, pazar yerleri, mezbahalar, tatil yerleri gibi açık alanlarda ve hastaneler, okullar, pastaneler, fırınlar, yemekhaneler, yatakhaneler, oteller vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az iki günde bir ilaçlama yapılmalıdır. EN ETKİN İLAÇLAMA için, hem LARVA hem ERGİN mücadelesi düzenli yapılmalıdır.

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.