0 286 324 30 55

Kulmetrin 10/3 EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar , çöplük alanları , Pazar yerleri, mezbahalar, tatil yöreleri gibi açık alanlarda ve hastaneler , yatakhaneler, oteller, vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 , öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatlerde başlayıp güneş doğumundan önce bitirilmelidir.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az 3 günde bir ilaçlama yapılmalıdır. EN ETKİN İLAÇLAMA için hem LARVA hem de ERGİN mücadelesinin birlikte ve düzenli yapılmasıdır.

 

KULMETRİN 10/3 EC, Halk sağlığı alanında ULV ve Sıcak Sisleme yöntemi ile uygulanabilen konsantre bir insektisittir. Hem su hem de mazot ile seyreltilir.

KULMETRİN 10/3 EC, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlıdır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’un tavsiye ettiği aktif maddeleri içermektedir.
Memelilere karşı oldukça düşük toksisiteye sahip, biodegrable özellikte ve kanserojen etkisi olmayan bir insektisittir.

KULMETRİN 10/3 EC, güçlü öldürücü Permethrin, en hızlı düşürücü(knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maksimuma çıkaran ve böceklerin direnç gelişimini engelleyen Piperonyl Butoxide içerir.

KULMETRİN 10/3 EC kullanılan haşerelerde direnç gözlenmez.

KULMETRİN 10/3 EC,  organik fosforlu ilaçların oluşturduğu direnci kırmada uygulanabilecek yegane bir insektisittir.

ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu  yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde  doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.