0 286 324 30 55

Mustoxam 10 SE

KULLANIM ŞEKLİ

MUSTOXAM 10 SE, Karasinek erginlerine karşı ülkemizde ve dünyada ilk defa getirilmiş Aqueous Suspa Emilisyon (Sulu Süspo Emülsiyon) yapıda sprey yöntemi şeklinde kullanılabilen ani ve uzun etkili, su bazlı, kokusuz neonicotinoit bir insektisittir.

 

 

 Restoranlar, gıda işletmeleri, tavuk çiftlikleri, ahırlar, çöp konteynerleri, mezbaheneler, pazar yerleri, gübrelikler, çöp arabaları, çöp boşaltım alanları v.b. alanlara uygulama uygulama yapılmalıdır. Uygulama etinliği için özellikle ahırlar, tavuk çiftlikleri v.b. işletmelerde sineklerin kondukları ılık, güneşli duvarlar, pencere çerçeveleri, Süt boruları, yemliklerin dış yüzeyleri, taban alanları ver duvar yüzeylerine sprey uygulama yapılıdır. Uygulama yapılan alanlar yıkanmalıdır. Kirli ve yeni kireçlenmiş yüzeylere ulgulanmalıdır. Hayvanların ulaşabileceği ve yalayabileceği yerlere uygulamayınız. Hayvan barınakları boş iken uygulama yapınız. İlacı karışım yaptığınız gün hemen uygulayınız.

 Karasineklerde nikotinoid asetikolin reseptör bölgelerinde etki gösterir. Genel olarak oral yolla alınıp mide zehri ve eklem teması yolu ile etki yapar.

 Özel bir antidotu yoktur. İlaç bulaşan vücut kısımları bol sabunlu su ile yıkanmalıdır. İlaç yutulmuşsa mide yıkanır. Solunum, sinir, ve kalp sistemi kontrol altında tutulur. Zehirlenme şiddeti ve belirtilerine göre tıbbı tedavi uygulanmalıdır.

 

ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.