0 286 324 30 55

Perforte S - EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin ve karasineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatte başlayıp güneş doğmadan önce bitirilmelidir. 

 

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar, çöplük alanları, pazar yerleri, mezbahalar, tatil yerleri gibi açık alanlarda ve hastaneler, okullar, pastaneler, fırınlar, yemekhaneler, yatakhaneler, oteller vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az iki günde bir ilaçlama yapılmalıdır.

PERFORTE-S EC, Sivrisinek ve karasinek ergin mücadelesindeULV h yöntemiyle kullanılabilen konsantre bir inteksitittir. 

PERFORTE-S EC su ile seyreltilebilir.
 
PERFORTE-S EC, memeliler için yüksek emniyet faktörüne sahiptir. Kanserojen etkisi yoktur. Biodegrable Organik fosforlu ilaçlara dirençli haşerelere karşı da etkilidir.
 
PERFORTE-S EC, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. WHO'nun tavsiye ettiği kuvvetli öldürücü Permethrin, hızlı düşürücü (knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maximuma çıkaran ve direnç oluşumunu engelleyen Piperonyl Butoxide içerir. Bu nedenle

PERFORTE-S EC kullanılan haşerelerde direnç oluşumu gözlenmez.

ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

 İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.