0 286 324 30 55

Phentox 55 EC

ETKİLİ OLDUĞU HAŞERELER

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

Belediyeler tarafından cadde ve sokaklar, çöplük alanları, pazar yerleri, mezbahalar, tatil yerleri gibi açık alanlarda ve hastaneler, okullar, pastaneler, fırınlar, yemekhaneler, yatakhaneler, oteller vb. yerler gibi kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

 

Ergin kontrol çalışmaları özellikle dinlenme alanlarında sabah 7-10 öğleden sonra 4-7 saatleri arasında ULV veya Sıcak Sisleme şeklinde sivrisineklerin ve karasineklerin dinlenme yerlerine yapılmalıdır. Belediyeler tarafından cadde ve sokaklarda yapılan ilaçlamalar, akşam gün batımından sonra yapılmalı, sıcak yörelerimizde ise daha geç saatte başlayıp güneş doğmadan önce bitirilmelidir. 

 

Havaların ısınmasıyla birlikte en az iki günde bir ilaçlama yapılmalıdır.

 

Sivrisinek, karasinek, tatarcık, yaban arısı, cırcır böceği, gibi uçan haşerelere ve hamamböceği, karınca, tahtakurusu, kene, pire, bit, akrep vb. gibi yürüyen haşerelere karşı etkilidir. 

PHENTOX 55 EC, Halk sağlığı alanında ULV ile uygulanabilen konsantre bir insektisittir. Su ile seyreltilir.
 
PHENTOX 55 EC, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'un tavsiye ettiği aktif maddesi içermektedir.
 
PHENTOX 55 EC, memelilere karşı oldukça düşük toksisitesi sahip, biodegrable özellikte ve kanserojen etkisi olmayan bir insektisittir.
 
PHENTOX 55 EC, Güçlü öldürücü d-Phenothrin, en hızlı düşürücü (knock-down) Tetramethrin ve bu iki aktif maddenin etkisini maximuma çıkaran ve böceklerin direnç gelişimini engelleyen Piperonly Butoxide içerir. Bu nedenle PHENTOX 55 EC, kullanılan haşerelerde direnç gözlenmez
 
PHENTOX 55 EC, Organik fosforlu ilaçların oluşturduğu direnci kırmada uygulanabilecek yegane bir insektisittir.
 
 ULUSAL ZEHİR MERKEZİ 114

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN RUHSATLIDIR

İlaçlama yaparken koruyucu maske ve eldiven kullanılmalı cilde temasta bol su ve sabun ile yıkanmalı, yiyecek maddeleri ve kapların üzerine püskürtme yapılmamalı, boş ilaç kapları imha edilmelidir. Başka amaçla kullanılmamalıdır. Antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Zehirlenmelerde doktor müracaat edilmeli, ilaç etiketi gösterilmelidir.